Piecyk Rakietowy
Opis
Piecyk Rakietowy
Piecyk rakietowy jest to urządzenie do wytwarzania ciepła potrzebnego do wszelakiego przygotowania posiłków na ciepło. Proces uzyskujemy poprzez spalanie drewna. Urządzenie to do swej pracy nie potrzebuje komina. Konstrukcja piecyka powoduje wytwarzanie ciągu dzięki, któremu następuje spalanie bezdymowe gdyż spaliny, które w tradycyjnych piecach są wydalane kominem jako dym dopalają się dzięki wysokiej temperaturze w komorze spalania, powstałej podczas pracy pieca.
Piecyk rakietowy posiada zamknięte palenisko czyli można go używać tam gdzie nie można używać otwartego ognia, np. w parkach, ogrodach, na parkingach na plaży a także na balkonie i pod wiatami.
Zawartość:
- Demontowane nogi, do łatwego przechowywania lub transportu. Nogi piecyka spełniają dwie funkcje, z jednej strony dają stabilne oparcie, a z drugiej strony utrzymują piecyk na tyle wysoko, że nie spowodujemy zapłon czegoś pod piecykiem.
- Palenisko zawiera zamykany otwór oraz jest wyprofilowane tak ażeby wrzucane szczapki wpadały pod własnym ciężarem na ruszt paleniska.
- Dolny szyber z klapą do regulacji dopływu ilości powietrza, zawiera ruszt.
- Cały piecyk jest pomalowany czarną farbą zabezpieczającą metal przed rdzą i warunkami atmosferycznymi.
Jak prawidłowo palić piecykiem:
Aby uzyskać dobrą wydajność powinniśmy zawsze stosować gatunki drzew miękkich takich jak np sosna, wierzba, świerk, jodła, brzoza. Główną zaletą tego piecyka jest to że gotujemy na ogniu przy dużym cugu, daje nam to efekt szybkiego gotowania oraz nie powstaje problem popiołu.
Przy rozpalaniu polecam zawszę ustawić tak piecyk aby wiatr wlatywał nam w dolny otwór dolotowy. Ważne aby ruszt który się znajduje w środku był zawsze dosunięty do końca dzięki czemu cały żar wisi w powietrzu wypala się i nie zapycha nam paleniska.
Najlepiej rozpalać z góry przez komin. Kawałek np kory brzozowej kilka drobnych kawałków drewna i gotowe a następnie używamy skośnego otworu.
Jak już piecyk się zagrzeje i stworzy się trochę żaru można używać większych kawałków co jakiś czas dopychając je do końca.
Ważne aby nie wrzucać materiałów takich jak węgiel, pelet, brykiet. Takie materiały wytwarzają wysoka temperaturę oraz żar który będzie rozgrzewał blachę do czerwoności co może z czasem przepalić ścianki.
Wymiary piecyka:
- wysokość z nóżkami rozłożony 80cm,
- wysokość złożony 52cm,
- szerokość 33 cm
- grubość z elementami typu mocowania do nóżek 14 cm.
- waga około 10kg.